2017 m. ROTAX MAX Nordic Challenge Taurės II-as etapas

                  


                  


                  


                  


                  


                  


Dvi nugalėtojų ir viena antros vietos taurė – tokį laimikį susižėrė Lietuvos kartingo lenktynininkai savaitgalį Aukštadvario kartodrome vykusiame „Rotax Nordic“ čempionato antrame etape. Šešiose sparčiai populiarėjančių varžybų klasėse lenktyniavo net 88 lenktynininkai iš 10 šalių, tačiau ne visiems pripažintiems lyderiams pavyko perprasti labai techniškos Aukštadvario trasos ypatumus.

 

„Rotax Micro“. Pačių jauniausių lenktynininkų kategorijoje tik pradedantys savo karjerą Dovydas Gudelevičius ir Tomas Rudokas dar negalėjo tinkamai pasipriešinti varžovams iš užsienio. Lietuviai finišavo penktoje ir devintoje vietose, o nugalėjo Lenkijos „Rotax“ čempionate antrą vietą užimantis Maksymilianas Obstas.

„Rotax Mini“. Su Lietuvos licencija lenktyniaujantis kaliningradietis Ivanas Tkačiovas nepaliko jokių vilčių varžovams. Jis laimėjo kvalifikaciją, abu atrankos važiavimus, pusfinalį bei finalą.


„Rotax Junior“. Net 22 sportininkai ir net 6 jų iš Lietuvos varžėsi bene nuožmiausia kova trasoje pasižymėjusiose lenktynėse. Silvesteris Aleksejevas visuose važiavimuose nugalėjo be konkurencijos, tik pirmame atrankos važiavime iš jo lyderio vietą trumpam buvo atėmęs Ignas Kaselis. Tačiau kas lips ant kitų nugalėtojų podiumo vietų nebuvo aišku iki pat finalo pabaigos. Galiausiai lenką Piotrą Wisnickį ir suomį Juuso Panttila finiše skyrė, tik 0,067 s. Lietuvai atstovaujantis Maksimas Kardakovas finišavo šeštas, Dajus Dabašinskas vienuoliktas, Martynas Morkis tryliktas, Zacharas Nefedovas aštuonioliktas. Labiausiai nepasisekė Ignui Kaseliui. Finale jis užtikrintai artėjo link pirmo trejetuko, tačiau dešimtame rate lūžus ašiai iš varžybų teko pasitraukti.

„Rotax Max“. Nugalėtoju tapo estas Kairo Kivi, o Sauliui Rudokui teko tenkintis šešta vieta.

„Rotax DD2 Masters“. Labai nedaug trūko, kad ir šioje klasėje būtume ploję prizininkui iš Lietuvos. Osvaldas Glebavičius finišavo ketvirtas, Zenonas Urbonas liko 8 vietoje. Nugalėjo sportininkas iš Lenkijos Slawomiras Muranski.


„Rotax DD2“. Daugelis iš anksto prognozavo pergalę Rotax DD2 pasaulio čempionui Simui Juodviršiui ir laukė jo dvikovos su dukart „Rotax DD2“ pasaulio čempionu vengru Ferencu Kancsaru. Nei vieno nei kito, deja, neįvyko. Vengras Aukštadvario trasoje taip ir neatrado greičio paslapčių ir finale tenkinosi tik penkta vieta. Simas didele persvara nugalėjo atrankos važiavimuose ir pusfinalyje. Finale, deja, sėkmė nusisuko. S.Juodviršis turėjo tenkintis antra vieta ir džiaugtis, kad išvis pasiekė finišą. Viena iš jo karto padangų lenktynių metu po truputį pradėjo leisti orą, o po finišo ir visai subliūško. Lenktynėse nugalėjo suomis Ville Viiliaeinenas. Andrejus Apočkinas užėmė septintą vietą, Tomas Pidkovas tryliktą. Kitas didžiausio regione „Rotax Nordic“ čempionato etepas įvyks rugpūčio 5-6 dienomis Lenkijoje, tik pernai atidarytoje Slomčyno trasoje.

Autorius D. Grinbergas

Varžybų nuotraukų galerija 1 ir galerija 2


Kartodrome – ištvermės išbandymas

Aukštadvario kartodrome antrą kartą vyko 4 valandų ištvermės lenktynės profesionalams.

 

Paskatinti praėjusių metų rudenį vykusių analogiškų varžybų sėkmės, sporto klubas „Paske Racing“ lenktynes organizavo ir šiemet.
„Panašių lenktynių vyksta nemažai, tačiau jos rengiamos su mėgėjiškais pramoginiais kartingais. Mes nutarėm įrodyti, kad ir profesionalūs kartingai tinka ilgų distancijų lenktynėms,“ – prieš startą sakė vienas šių lenktynių organizatorių, daugkartinis šalies kartingo čempionas Paulius Paškevičius.
Paulius ir pats sėdo į kartingą – kartu su savo komandos draugais Ignu Misevičium ir Evaldu Dzialtuvu jie važiavo galingiausiu KZ2 klasės kartingu norėdami paneigti mitą, kad tokia galinga technika negali įveikti 4 valandų varžybų distancijos. Ši komanda be vargo laimėjo kvalifikaciją ir startavo iš pirmos pozicijos.


Lenktynėse užsiregistravo beveik pusšimtis sportininkų, susiskirstę į 12 komandų. Čia buvo ir garsių pavardžių.
Savo jėgas išbandyti kartingo trasoje atvyko ralio meistras Dominykas Butvilas. Europos ralio čempionate lenktyniaujančiam sportininkui tai buvo puiki treniruotė ir įdomi patirtis.
„Pirmą kartą sėdžiu profesionaliame karte ir pirmą kartą dalyvausiu profesionalų varžybose. Labai įdomu, visai kitoks jausmas negu važiuoti ralio automobiliu. Labai patiko,“ – įspūdžiais dalinosi D.Butvilas. Lenktyniavo čia ir žiedinių lenktynių meistras Robertas Kupčikas, kuris važiavo „ARTkart“ komandos sudėtyje.
Žinoma, Aukštadvaryje važiavo ir geriausi Lietuvos kartingo meistrai. Praėjusiais metais geriausiai iš lietuvių pasirodę pasaulio ir Europos kartingo čempionato dalyvis Rokas Baciuška su Laurynu Razu šiemet į komandą pasikvietė Karolį Jovaišą ir neslėpė ambicijų nugalėti. Pasivadinę „Full gas racing“ komanda jie startavo „Rotax DD2“ klasės kartingu ir kvalifikavosi antri.


Daug dėmesio susilaukė jauniausia lenktynių komanda – „DrivingART“. Joje važiavo Italijos „DR Racing“ komandoje lenktyniaujantis Justas Jonušis, Dajus Dabašinskas, Nojus Jurevičius ir Marius Povilaitis. Ši komanda buvo greičiausia tarp visų kartingų be pavarų.
Po starto nepraėjus net valandai su techninėmis problemomis susidūrė vieni favoritų – pirmi važiavę „Paske Racing“. Jiems teko keisti variklį ir iš pirmos komanda nusmuko net į 8 vietą. Tačiau iki finišo jiems pavyko pakilti iki ketvirtos vietos bendroje ir trečios vietos savo klasėje.
Lenktynių metu netrūko incidentų, todėl į trasą dažnai turėjo išvažiuoti „Safety Kart“ – saugos kartingas. Unikalią dvivietę transporto priemonę lenktynių organizatoriams paskolino Vilko kartodromas „Pergalė“ Kaune. Laimei, nei vienas lenktynininkas nenukentėjo, todėl greitoji medicinos pagalba visas keturias valandas taip ir prastovėjo šalia trasos be darbo.


Tačiau aistros virė iki pat lenktynių finišo. Po trijų su puse valandų kovos pirmas dvi vietas skyrė vos pora sekundžių – dėl pergalės lenktynėse kovėsi „Full gas racing“ ir „Jumps by Lenktynių linija“. Pastarajai komandai, kurios gretose važiavo Martynas Tankevičius, Džiugas Tovilavičius ir Linas Vaškys nepasisekė – per incidentą su priešininku jų kartingo galas buvo pažeistas. Jį teko taisyti ir tuo pačiu palaidoti viltis nugalėti. Šį kartą „Jumps by Lenktynių linija“ liko antri.
O štai trečią vietą bendroje įskaitoje ir pirmą klasėje „Be pavarų Junior“ laimėjo jauniausia lenktynių komanda – „DrivingART“.
Tarp suaugusių klasėje be pavarų pirmavo „Kartfanai“ – Gvidas Aukštuolis, Vytautas Ščiuka ir Andrejus Lizunovas liko penkti bendroje įskaitoje.
Lenktynių nugalėtojais tapo – Rokas Biuciuška, Laurynas Razas ir Karolis Jovaiša iš „Full gas racing“ komandos.

 

Treniruočių ir varžybų nuotraukų galerija.

 

 


Aukštadvario kartodrome pradėta Žiemos Taurės varžybų serija

Gruodžio 12 – 13 dienomis, Aukštadvario kartodrome, įvyko pirmas Žiemos Taurės etapas. Nors gamta toli gražu nepriminė mums įprastos žiemos, tačiau tai nebuvo kliūtis gausiai susirinkusiems sportininkams pradėti kovas dėl 2015 – 2016 m. kartingo Žiemos Taurės nugalėtojų vardų atskirose kategorijose.

 

Pirmieji pagal tvarkaraštį varžybas pradėjo Raket 120 kategorijos lenktynininkai. Kvalifikacijoje geriausią trasos įveikimo laiką užfiksavęs ir iš pirmos pozicijos startavęs Kristupas Žukauskas permaininguose varžybų važiavimuose nesugebėjo išlaikyti lyderio pozicijų ir į priekį praleido Ernest Petrovič bei Mindaugą Vėgėlą. Šioje kategorijoje kartingo valdymo meistriškumą sportininkai demonstruoja važiuodami „slick“ tipo padangomis.


Mini kategorijoje varžėsi ir patyrę kartingistai, pravažiavę Lietuvos čempionato bei įvairių serijų varžybas Latvijoje, Italijoje, Lenkijoje, ir tik ką kartingų vairavimo abėcėlę mokytis pradedantys sportininkai. Staigmeną pateikė naujokas Laurynas Žadeika. Šis jaunasis kartingistas kvalifikacijoje parodęs trečią kartodromo trasos įveikimo laiką kartingo Žiemos Taurės galutinėje etapo įskaitoje užėmė antrą vietą į priekį praleidęs tik Kajų Šikšnelį. Trečią vietą šioje kartingų kategorijoje užėmė Martynas Morkis.

 

Jungtiniame Open Junior, Open ir Open P kategorijų važiavime lenktynininkai išsidalino trijų kartingo kategorijų taškus ir apdovanojimus. Open Junior kategorijoje niekam vilčių laimėti nepaliko Kasparas Vaškelis. Antroje vietoje liko vienintelė etape dalyvavusi mergina Anastasija Grišina, trečias – Dajus Dabašinskas.


Open kategorijoje kova vyko tarp dviejų lenktynininkų, nugalėjusio Mariaus Povilaičio ir Gyčio Melzbako. Open P kategorijoje, kurioje važiuojama galingiausiais kartais su pavarų dėže, nugalėjo Simonas Grėbliūnas, antrą vietą užėmė Andrėjus Apočkinas, trečią – Giedrius Jurkauskas.

 

Tradiciškai Žiemos Taurės varžybų seriją sudaro penki lenktynių etapai. Pirmo, vykusio Aukštadvario kartodrome,  etapo nugalėtojus ir prizininkus sveikina kartingo varžybų organizatorius VšĮ ROTENA.

 

Varžybų rezultatai. Treniruočių ir varžybų nuotraukų galerija.

 

 

© 2021 Rotena, VšĮ. Visos teisės saugomos.     Sukūrė: artogama.lt